Termodinamički parametri atmosfere na sjevernom Jadranu večeras će biti povoljni za razvoj izraženijeg nevremena. MLCAPE > 2000 J/kg, smicanje 0-6km > 15 m/s, LCL < 1200m, K-index > 40, SRH > 200 m2/s2, STP > 4 bit će prisutni istovremeno tijekom večernjih sati na potezu od Venecije do Tršćanskog zaljeva. Numerički model predviđa lokalnu inicijaciju slobodne konvekcije u regiji, što sve zajedno upućuje na povećanu vjerojatnost od nastanka izraženih kokvektivnih sustava. Ipak, neodređenost prognoze je značajna i stoga nije moguće sa sigurnošću dati precizniju najavu lokacije, vremena ili vjerojatnosti nastanka olujnog nevremena.
Mogućnost pojave grmljavinskog nevremena postoji na cijelom sjevernom Jadranu te dijelu srednjeg, no mogućnost izražene konvektivne aktivnosti trebala bi biti ograničena na krajnji sjeverni dio Jadrana te Istru i dio Kvarnera, a gdje je prema termodinamičkim parametrima, moguća pojava tuče ili drugih pojava povezanih sa izraženim konvektivnim sustavima.
Još veća vjerojatnost nego na Jadranu za olujno nevrijeme pa i moguću pojavu tornada, bit će nad ravničarskim krajem Italije južno od Alpa, između Milana i Udina. ESTOFEX u tom podučju prognozira zonu 2, dok se krajnji sjeverni Jadran i Istra prema ESTOFEX-u nalaze u zoni 1.
Krajevi južnije od 45-te paralele mogu dobiti neverin manjeg intenziteta.
S obzirom na neodređenost prognoze i dosta različitu simulaciju zavisno o prognostičkom modelu, više detalja nije moguće prognozirati sa većom pouzdanošću.
Tijekom noćnih sati grmljavinski pljuskovi su mogući i u Sloveniji te na sjeverozapadu unutrašnjosti Hrvatske.
Sutra i preksutra će skoro posvuda biti nešto svježije nego danas a najmanji pad temperature u odnosu na današnji dan, će se osjetiti na istoku regije.